KAYIT    İLETİŞİM
  • Butik Mardin Diyarbakır Turu: Hafta sonu butik Mardin turunda tarihi keşfetmeye ne dersiniz ?
  • Butik Mardin Diyarbakır Turu: Hafta sonu butik Mardin turunda tarihi keşfetmeye ne dersiniz ?
  • Butik Mardin Diyarbakır Turu: Hafta sonu butik Mardin turunda tarihi keşfetmeye ne dersiniz ?
  • Dara Antik Kenti
  • Savur Evleri ve Mor Gabriel
  • Hasankeyf ve Diyarbakır Gezileri
  • Dayrulzafaran ve Mardin Çarşı
Hafta sonu butik Mardin turunda tarihi keşfetmeye ne dersiniz ?

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul Mardin 1. gün programını görmek için tıklayınız

KIRKLAR KİLİSESİ – DAYRULZAFARAN - MARDİN ÇARŞILARI - DARA ANTİK KENTİ Bakırköy - Mecidiyeköy – Kadıköy aşağıda belirtilen saat ve yerden servislerimizi kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı hareket ediyoruz. Servis Kullanmak isteyen misafirler rezervasyon esnasında belirtmesi gerekmektedir.

Sabiha Gökçen İç Hatlar Terminali önünde siz misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından Mardin uçuşumuz için check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Pegasus Havayoları nın Tarifeli seferi ile yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra

Mardin Havalimanına İniyoruz. Bizleri bekleyen rehberimiz ile tanışıp aracımıza biniyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise, hala Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam Kilisesi’ni (Kırklar Kilisesi) ziyaret edeceğiz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz mola esnasında içeceğiniz naneli ayranla köy halkı ve çocukları ile kuracağımız güzel iletişimden sonra içimiz burukta olsa buradan ayrılıp, akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Kasımiye Medresesi, birinci günümüzün son gezi durağı olacak. Tüm gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Uçak Kalkış Saatleri ve Servis Kalkış Noktaları :

Bakırköy İncirli Doğtaş Önü 04.00 - Mecidiyeköy Mado Önü 04.15 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü : 04.30 ‘ dehareket etmektedir. 03.06 ve 17.06 Kalkışlı / 05.15 Sabiha Gökçen Buluşma , 06.45 Pegasus Tarifeli Seferi İle Uçuş
Konaklama: Mardin veya Midyat Konaklama

2.

Gün
Mardin 2. gün programını görmek için tıklayınız

SAVUR EVLERİ VE MAĞARALARI - MİDYAT – MOR GABRİEL

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına doğru çeviriyoruz. Dün Mezopotamya Ovası’na dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi, bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle ünlü olan Savur ilçesi olacak. Vereceğimiz kısa bir molanın ardından tekrar yola koyuluyoruz. Yolumuz üstünde Hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyü’ne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün Muhtarı İlyas Amcadan Kıllıt Köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortodoks, Katolik (Harabe) ve Protestan (Harabe) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Kıllıt Köyü’nde yüreğimizi bıraktıktan sonra buradan ayrılıp, “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân” Midyat’a doğru yöneliyoruz. İlk durağımız Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastırı olacak. Bu muhteşem yapı hepinizi fazlasıyla etkileyecek cinsten. Manastır ziyaretimizin ardından Midyat merkeze geliyoruz. Midyat’taki gezimize, Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasından, bütün Midyat’ı keyifle izleyip, fotoğraflıyoruz. Ardından kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp, ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda siz misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında doğal güzelliklerimizden biri olan Beyaz Suya hareket edeceğiz. Ayaklarımızı soğuk suya sokarak günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirler ile ekstra akşam müzik ve yemekli gece turu yapıyoruz.
Konaklama: Mardin veya Midyat Konaklama

3.

Gün
Diyarbakır İstanbul 3. gün programını görmek için tıklayınız

HASANKEYF – ILISU BARAJI – BATMAN – DİYARBAKIR – ULU CAMİİ

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. (Hasankeyf’te yaşayan vatandaşlarımızın, başka bölgelere nakil işlemi devam ettiğinden, bazı gezi noktaları aşamalı olarak ziyarete kapatılmaktadır. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.) Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır şehir merkezinde, tarihi Hasanpaşa Hanı’na uğruyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında, hemen karşımızda bulunan ve İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu Camisi’ni geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izliyor ve on gözlü köprüyü fotoğraflıyoruz. Gezilerimizin ardından Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki gezimizde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
Konaklama: Dönüş Yolculuğunda Konaklama Yoktur.
DAHİL OLANLAR:
2 Gece Mardin Anemon Otel v.benzeri Otel’de 2 Gece Oda Kahvaltı konaklama Otel’de 2 gün açık büfe kahvaltı , Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş ekonomik uçak bileti Profesyonel Rehberlerlik Hizmetleri - Lüks Model araçlar ile ulaşım
İstanbul – Sabiha Gökçen Havalimanı Servis Hizmeti


HARİÇ OLANLAR:
Tüm Öğle ve Akşam yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler Şahsi Harcamalar , Otel ekstraları İlk Gün Kahvaltı Hasankeyf isteğe bağlı yapılabilecek olan tekne gezisi Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.) Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 17.02.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayınlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Hola Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Hola Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında;

İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Ocak 2022’de gönderilen genelge uyarınca, 20 Ağustos 2021’de gönderilen genelge ile getirilen, kişilerin özel araç, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için, kişinin aşılı olması, Covid-19 hastalığı geçirmiş olması veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi bulunması zorunluluğu, 16 Ocak 2022 tarihinden itibaren sayılan ulaşım araçları için kaldırılmıştır.

Bununla birlikte, İçişleri Bakanlığı tarafından 20 Ağustos 2021’de gönderilen genelge ile getirilen, 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşısız veya Covid-19 hastalığı geçirmemiş kişilerin uçak ile gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

Bu çerçevede, 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren getirilen, havayolu firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılması zorunluğu devam etmektedir. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin uçak ile seyahatine havayolu firmalarınca müsaade edilmemektedir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#69
LOKASYON:
Mardin (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Açık Büfe veya Set Menü Yemek
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Bakırköy İncirli Doğtaş Önü 04.00 Mecidiyeköy Mado Önü 04.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü : 04.30 06.45 Pegasus Tarifeli Seferi İle Uçuş
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanında turumuzun sonu
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

3.190TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Butik Mardin Diyarbakır Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.