KAYIT    İLETİŞİM

Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan...

  • Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu :
  • Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu :
  • Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu :
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz
  • Kültür
  • Drakula şatosu
  • Zorunlu Ekstra Ödeme Yok

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul 1 gün programını görmek için tıklayınız

Akşam ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 20:00’da ardından MECİDİYEKÖY ESKİ ALİ SAMİYEN STADI KARŞISI – POLAT HOLDİNG(EGE SERAMİK) ÖNÜ 20:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 21:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Silivri ve Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Dahil Değil

Öğle Yemeği : Dahil Değil

Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Rota : İstanbul – Kapıkule Sınır Kapısı (265 km)


2.

Gün
Veliko Trnova – Bükreş 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde ilk olarak bölgenin en büyük şehirlerinden biri olan eski Bulgar Krallığı başkenti, Yantra nehrinin vadisinde dört tepe üzerine kurulu Veliko Trnova’ya varıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız turumuzda Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan bu şehir tanımaya başlıyoruz. Eski şehirde yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesi ve Tsarevets Kalesini göreceğiz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin muhteşem manzaralı restaurantlarında birer kahve içebilir veya eski şehirde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Rusçuk’u üzerinden, küçük Paris diye nam salmış Romanya’nın başkenti Bükreş’e varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi göreceklerimizden bazılarıdır. Panoramik turun ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında da başta Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü olmak üzere, devrim meydanı ve şehrin hareketli sokaklarını görüp sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli ve müzikli Romen Gecesi turuna katılabilirler (40 Euro). Gecenin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Öğle Yemeği : Veliko Trnova’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Bulgar Levası – Romen Lei

Rota : Kapıkule Sınır Kapısı – Veliko Trnova (214 km), Veliko Trnova – Bükreş (181 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 395 km

Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:30


3.

Gün
Bükreş – Brasov – (Sinai – Bran) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp otelden ayrılıyoruz ve Brasov doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ile yapacağımız panoramik şehir turunda günümüzde hala Orta çağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyoruz, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını gördükten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sinai (Peles Şatosu) ve Bran (Drakula Şatosu) turuna katılabilirler (45 Euro). Şatoları ve vampirleri hakkında anlatılan dilden dile dolaşan hikayeleri ile masal dünyası olan Transilvanya’da ilk durağımız Sinaia’da bulunan 1.Carol tarafından yaptırılmış Peles şatosu olacak. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri, birbirinden şaşalı odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki durağımız Bran Şatosu olacak. Drakula Şatosu olarak da anılan bu muazzam şatoyu gezdikten sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir, restaurantlarında oturup keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra Brasov’a dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Brasov’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Romen Lei

Rota : Bükreş – Brasov (186 km), Brasov – Sinaia (48 km), Sinaia – Bran (51 km), Bran – Brasov (29 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 314 km

Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30


4.

Gün
Braşov – Sighisoara – Targu Mureş – Cluj 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımız ile otelden ayrılıyoruz ve Transilvanya’nın en önemli şehirlerden biri olan Sighişoara’ya doğru hareket ediyoruz. Alman mimarisinden örnekler ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehri olmuştur. Panoramik şehir turumuz sırasında saat kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, hali hazırda restoran olarak kullanılan Dracula’nın evi, boynuz ev göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası bölgenin bir diğer büyük şehri olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda kültür meydanı , Targu Mureş kalesi ve Sinagog göreceklerimizden bazılarıdır. Şehir turumuz sonrasında Transilvanya’nın başkenti Cluj’a doğru hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj , Macar etkisi taşıyan mimarisi, genç nüfusu ve atmosferi ile büyüleyicidir. Panoramik şehir turumuz sırasında, Unirii Meydanı , St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus heykeli , Avram İancu Meydanı, St.Michael Klisesi, Transilvanya tarih müzesi, dikilitaş ve Someşul Nehri göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda bu şehri büyük bir keyifle keşfedebilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Cluj’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Romen Lei

Rota : Brasov – Sighisoara (117 km), Sighisoara – Targu Mures (54 km), Targu Mures – Cluj (112 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 283 km

Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30


5.

Gün
Cluj – (Turda) – Sibiu 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. İlk olarak 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Star Wars’ın çekildiği Turda (Tuz Madeni) turuna katılabilirler (35 Euro). 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olan tuz madenini ziyaret ettikten sonra Sibiu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Sibiu Transilvanyan Saksonsları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Panoramik şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, katedral görülecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Sibiu’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Romen Lei

Rota : Cluj – Turda (36 km), Turda – Sibiu (143 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 179 km

Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30


6.

Gün
Sibiu – Bükreş (Hunedoara) 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası Bükreş transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Hunedoara Kalesi turuna katılabilirler (40 Euro). Bu turumuzda, Hunedoara kalesi olarak bilinen Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesine hareket gidiyoruz. Drakula’nın, John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğu da söylenir. 15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşa edilmiş Corvin kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Romen Lei

Rota : Sibiu – Hunedoara (128 km), Hunedoara – Bükreş (404 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 532 km

Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 22:30


7.

Gün
Bükreş – Köstence – Mangalia – Varna (Balchik) 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check out işlemlerimizi tamamlayıp Köstence’ye doğru hareket ediyoruz. Köstence'ye varışımız ile birlikte dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna başlıyoruz. Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve surları panoramik olarak görüyoruz. Turumuz sonrası vereceğimiz kısa süreli serbest zamanın ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangaliada bulunan Mangalia camisini ziyaret ediyoruz. 1525’te Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi ve katedral göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik şehir turumuz sonrası kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Balchik Turuna katılabilirler (25 Euro). Balchika varışımızın ardından, bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler (30 Euro).

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Bulgar Tavernası turunda ekstra olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Romen Lei – Bulgar Levası

Rota : Bükreş – Köstence (228 km), Köstence – Mangalia (44 km), Mangalia – Varna (119 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 391 km

Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30


8.

Gün
Varna – (Nessebar) - Burgas – İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check out işlemlerimizi tamamlayıp Burgas’a hareket ediyoruz. Burgas’ı panoramik olarak gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Nessebar turuna katılabilirler (10 Euro). Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseber’da ziyaretlerimiz sonrası Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak gezimizi tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri : Bulgar Levası

Rota : Varna – Nessebar (101 km), Nessebar – Burgas (35 km), Burgas – Dereköy Sınır Kapısı (94 km) – Dereköy Sınır Kapısı – İstanbul (285 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 515 kmDAHİL OLANLAR:
• Lüks otobüsler ile ulaşım
• Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• 3 ve 4* Otellerde 2 Gece Bükreş, 1 Gece Braşov, 1 Gece Cluj, 1 Gece Sibiu, 1 Gece Varna ile toplam 6 Gece Oda Kahvaltı Konaklama .
• Veliko Trnova , Bükreş , Braşov , Sighişoara , Targu Mureş , Cluj , Sibiu , Köstence , Mangalya , Varna , Burgas Panoramik Şehir Turları
• Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
• Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
• Şehir Vergileri
• Gümrük Vergileri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları.
• Araç içi su ikramı


HARİÇ OLANLAR:
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
• Ekstra Turlar (Toplam 225 Euro paket alınması halinde 160 Euro’dur)
• Otelde alınan ekstralar.
• Tüm kişisel harcamalar
• İlk gün sabah kahvaltısı
• Öğle ve Akşam yemekleri
• Şöför ve rehber bahşişleri
• MULTİ SCHENGEN VİZESİ (150 € ), (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro)YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır..

Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün rotasyon yapılır.

Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Ekstra turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Hola Tur ’un bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Hola Tur otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Hola Tur sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı doğmaz.

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini on (14) iş günü öncesinden Hola Tur ’a yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Tur kalkış tarihine on (14) iş gününden az kalan iptaller kabul edilemez ve misafir tarafından herhangi bir iade talep edilemez.

Hizmet başlangıç tarihinden on (14) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle nakit veya havale/eft ödemelerinden yedi (7) iş günü içerisinde, kredi kartı veya online ödemelerde ise bankaların ödeme takvimine göre iade edilir.

Acente tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda Acente misafirine iki (2) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı doğmaz.

Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.

16 kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir & Man Neoplan

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#145
LOKASYON:
Avrupa (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden 20:00 Mecidiyeköy Polat Holding Önü 20:30 İncirli Ömür otobüs duraklarından 21:00
BİTİŞ:
Tur Bitiminde İstanbul'da aldığımız noktalara bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

289

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Büyük Romanya & Transilvanya ve... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.