KAYIT    İLETİŞİM

Öğrenci Evrak Listesi



Öğrenci Evrak Listesi

1. Vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)

Dilekçe: Sponsor olan kişinin sponsorluk dilekçesi ve kimlik fotokopisi

2. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

3. 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel, 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon arkalı) Yetişkinler için son 6 ay, 12 yaş altı çocuklar için son 3 ay içerisinde ve gözlüksüz olarak çekilmiş olmalıdır.

4.Parmak İzi: 12 yaş üstü çocukların biyometrik (parmak izi) uygulama gereği parmak izi vermemiş ise ebeveyn ya da yasal vasisiyle beraber şahsen başvuru merkezimize gelmeleri gerekmektedir. 12 yaş altı çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

Varsa ebeyevnlerin geçerli vizesi: Ebeveynlerin veya yasal vasinin geçerli vizesi bulunması durumunda, geçerli vize fotokopileri çocuğun dosyasına eklenir.

Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının orijinali ve fotokopisi gerekmektedir. Velayet her kimde olursa olsun, diğer ebeveynin orijinal muvafakatname ve fotokopisini sunması zorunludur.

18 yaş altı başvuruları için: Her iki ebeveyn veya yasal vasi şahsen başvuru merkezini ziyareti halinde başvuru formunu Kosmos personeli gözetiminde imzalar ve bu durumda muvafakatname gerekmez. Başvuru esnasında ebeveynlerden biri şahsen başvuru merkezini ziyaret edemeyecekse, gelemeyecek olan ebeveynden orijinal ve fotokopi olarak noter tasdikli muvafakatname istenir.

5.Öğrenci Belgesi: Yüksek öğrenim için, E-devlet üzerinden alınmış ve QR kodlu olmalıdır. İlk ve orta öğrenim için, E-Devlet üzerinden QR kodlu veya okuldan alınmış ıslak imzalı, kaşeli öğrenci belgesi.

6.Sponsor Evrakları: Geçimi sağlayan aile üyesinin meslek kategorisi kısmından ilgili evrakları hazırlaması ve öğrencinin dosyasına eklemesi gerekmektedir. (Örn: Firma sahibi ise Firma sahibi için evraklar, Emekli ise Emekli için gerekli evraklar hazırlanır). Sponsor birinci dereceden yakın olmalıdır. (Anne, baba, kardeş.)

7. Banka hesap dökümü Vize randevusundan 7 gün önce alınmalıdır. (güncel, son 3 aylık, en az 50.0000 TL bakiyeli, kaşe,imza ve imza sirküleri ile) banka dökümlerinin önlü/arkalı (çift yüzlü) basılması gerekmektedir

 (Tek yüze çıktı alınan dökümler kabul edilmeyecektir).

Son üç ayın hareketlerini kapsaması, banka imza sirküleriyle beraber, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Çalışan için maaşın yattığı hesap da ibraz edilmelidir. (QR kodlu banka hesap dökümleri kabul edilmemektedir.)

8. Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araba ruhsatı fotokopileri varsa)

9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren e devlet QR kodlu )

E-devlet üzerinden QR kodlu olarak 'nüfus aile' ve 'Vukuatlı Belge' seçenekleri seçilerek alınır. Bekar ise anne ve baba, evli ise eş ve çocuklar gözükmelidir

10. Kimlik fotokopisi

11. Başvuru Formu şirketimiz tarafından doldurulmaktadır.

12. Var ise bir önceki pasaport ve vize fotokopileri sunulmalıdır.

13. Vizesi olan biriyle seyahat ediliyorsa: Seyahat edilen kişinin geçerli vizenin kopyası veya yeşil pasaportun ön bilgi sayfasının kopyası.

15. Pasaportun kimlik bilgilerinin yazılı olduğu sayfanın fotokopisi sunulmalı. Daha önce Schengen veya başka bir ülkeden alınan vizelerin fotokopileri eklenmeli.

16. İkametgah Belgesi ( e devlet QR kodlu )


KATEGORİLER


İLETİŞİM

[email protected]
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.