KAYIT    İLETİŞİM
  • Gap Turu Baştan Sona Antakyalı: GAZİANTEP & ADIYAMAN & DİYARBAKIR & MARDİN & URFA & ANTAKYA TURU
  • Gap Turu Baştan Sona Antakyalı: GAZİANTEP & ADIYAMAN & DİYARBAKIR & MARDİN & URFA & ANTAKYA TURU
  • Gap Turu Baştan Sona Antakyalı: GAZİANTEP & ADIYAMAN & DİYARBAKIR & MARDİN & URFA & ANTAKYA TURU
  • Hatay Gurme Lezzetler
  • Mardin Gezileri
  • Dara Antik Kenti
  • Harran ve Nemrut
  • Hasankeyf Gezisi
  • Sıra Gecesi
GAZİANTEP & ADIYAMAN & DİYARBAKIR & MARDİN & URFA & ANTAKYA TURU

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Gaziantep 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul – Gaziantep – Adıyaman – Nemrut Bakırköy İncirli Doğtaş Önü - Mecidiyeköy Doğtaş Önü - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden transfer araçlarımız ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. İç Hatlar Terminalinde check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus tarifeli sefer ile Gaziantep yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Gaziantep Havalimanına iniş.

Servis ve Uçak Kalkış Saatleri ; Bakırköy : 03.00 – Mecidiyeköy : 03.15 – Kadıköy : 03.30 – Uçak Kalkış Saati : 05.45 , servis kullanmayan misafirlerimiz 04.15 ‘de Pegasus iç hatlar terminalinde check-in işlemlerini yapabilirler.

Havalimanında bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluştuktan sonra Gaziantep turumuzda ; Zeugma Mozaik Müzesi,Antep Kalesi gezilerimizi tamamlayıp Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’da bizleri bekleyen minibüslere binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. Dağ çıkış güzergahında, Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görüyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Anti-Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşarak burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artagnes, Tanrıça Kommagene, Kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görüp bir yandan da muhteşem gün batımını izleyerek programımızı tamamlıyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra Otele varış Akşam yemeği ve konaklama.

Kahvaltı: Gaziantep Ekstra olarak alınacaktır

Öğle yemeği: Restaurant’da Alınıyor - EKSTRA

Konaklama ve Akşam yemeği: Arsames,White Star,İsias,Rabat Otel v.benzeri Oteller, Açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil
Konaklama: Adıyaman Otelde Konaklama

2.

Gün
Diyarbakır Mardin 2. gün programını görmek için tıklayınız

Diyarbakır – Hasankeyf – Midyat - Mardin

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak Dicle üzerine kurulmuş ve bin yıldır sapasağlam ayakta duran On Gözlü Köprü ile gezimize başlıyoruz.Dünya’nın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan Diyarbakır Surları’nı gezmek için Mardin Kapı semtine gidiyoruz. Surlarda muhteşem bir manzara bizleri karşılayacak. Tarihin en önemli kadim kentlerinden biri olan Diyarbakır’da otobüsümüzle yapacağımız panoramik turun sonrasında Diyarbakır’dan ayrılıp Batman üzerinden Raman Dağı’ndaki petrol kuyularını görerek Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Ilısu Barajı’nın yapımıyla sular altında kalan Hasankeyf 5 bin yıl öncesinden günümüze kadar önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Artuklular zamanında en görkemli günlerini yaşayan bu kadim kentteki gezimizde Dicle Nehri’nin kıyısındaki tarihi kalıntıların görüntüsü sizleri çok etkileyecektir. Orta çağın en büyük köprüsü, EL-Rızk Camii, Ulu Camii ve diğer kalıntıları görüp Dicle’nin kıyısında çaylarımızı yudumladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Birçok diziye ve filme sahne olmuş Midyat sokaklarında gezip Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz Serbest zamanın sonrasında otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Önemli Not : Turun düzenlendiği tarihte Hasankeyf’in sular altında kalması durumunda tur programı mevcut duruma göre yapılacaktır.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Restaurant’da Alınıyor - EKSTRA

Konaklama ve Akşam yemeği: Mardin Anemon Otel,Midyat Gap Otel v.benzeri Oteller, Açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil
Konaklama: Mardin veya Midyat Konaklama

3.

Gün
Mardin Urfa 3. gün programını görmek için tıklayınız

Mardin – Deyrülzafaran – Göbeklitepe – Harran - Şanlıurfa

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ‘Dinler ve Dillerin Başkenti’ olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin’e yolculuğumuz başlıyor. Mardin’e ulaştığımızda ilk olarak bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Mezarlar, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kduşkudşin bölümlerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Medreseden görünen Mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek. Öğle yemeğimiz için restorana ulaşıyoruz. Ardından ulaştığımız Eski Mardin’in sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçıdır. Verilen serbest zamanda bu keyifli şehirde dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz. Sonrasında Viranşehir – Kızıltepe üzerinden Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.İlk olarak Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe olacak. Rehberimizin yapacağı anlatımlar Göbeklitepe’yi daha bir önemsememize sebep olacak. Bu mistik ortamdan ayrıldıktan sonra otobüsümüze binerek, ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında olacak. Harran gezimizin sonrasında bu şirin kasabadan ayrılarak Urfa’daki otelimize varış. Konaklama otelimizde.

ÖNEMLİ NOT : ŞANLIURFA KONAKLAMAMIZ ODA KAHVALTI ŞEKLİNDE OLUP DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ YEMEKLİ SIRA GECESİ PROGRAMINA KATILABİLİRLER ( EKSTRA )

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Restaurant’da Alınıyor - EKSTRA

Konaklama : Uludağ Otel,İpek Yolu,Rabis Otel v.benzeri Oteller,
Konaklama: Urfa Otellerinde Konaklama

4.

Gün
Gaziantep 4. gün programını görmek için tıklayınız

Balıklıgöl-Halfeti – Birecik – Gaziantep 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler olacak. Gezimiz sonrasında Bedestende serbest zaman veriyoruz Sonrasında Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. (Ekstra) Halfeti’de vereceğimiz kısa molada çaylarınızı yudumlarken bir yandan da eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Molamızın ardından aracımızla bu şirin kasabadan ayrılarak Birecik ilçesine ulaşıyoruz. Burada Kelaynak Koruma Çiftliği’ni gördükten sonra, düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zamanın ardından Gaziantep’teki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Restaurant’da Alınıyor - EKSTRA

Konaklama ve Akşam yemeği: Tilmen Otel – İbis Otel v.benzeri Oteller, Açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil
Konaklama: Gaziantep Konaklama

5.

Gün
Hatay Antakya 5. gün programını görmek için tıklayınız

Antakya – Harbiye Şelaleri – İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltını sonrası dinlerin ve dillerin kardeş gibi bir arada yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak ünlenmiş Hatay ili merkezi Antakya’ya Belen Geçidi üzerinden ulaşıyoruz. Antakya’da Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi , Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz. Sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresi hikayesinin anlatıldığına inanılan Habib–i Neccar’ ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik Kilise’sini ziyaret ediyor (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’yi geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra Hatay havalimanına varış ve Pegasus tarifeli seferi ile ve siz değerli misafirlerimizle başka bir programda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 04.05.2022 Hatay –Istanbul Uçak Kalkış : 21.00 / 21.05.2022 Uçak Kalkış : 21.00

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Restaurant’da Alınıyor - EKSTRA

Akşam yemeği: Dönüş günü konaklama ve Akşam Yemeği bulunmamaktadır.
Konaklama: Dönüş günü konaklama yoktur
DAHİL OLANLAR:
1 Gece Adıyaman Arsames - Rabat Resort- White Star Otel ve benzeri Otel Yarım Pansiyon Konaklama
1 Gece Midyat Gap Otel veya Mardin Otellerinde yarım pansiyon konaklama
1 Gece Şanlıurfa Otellerinde oda kahvaltı konaklama
1 Gece Gaziantep Otellerinde yarım pansiyon konaklama
Pegasus İstanbul – Gaziantep Gidiş / Hatay – İstanbul Dönüş ekonomik uçak bileti Profesyonel Rehberlerlik Hizmetleri ve Çevre Gezileri
İstanbul – Sabiha Gökçen Transfer Hizmeti , Bölgede Lüks araçlar ile ulaşım ( Kişi sayısına göre belirlenir )
Araç İçi Bardak Su İkramı


HARİÇ OLANLAR:
Tüm Öğle yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler Şanlıurfa Konaklamasında Akşam Yemeği Şahsi Harcamalar , Otel ekstraları Tüm müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri Halfeti de isteğe bağlı yapılabilecek olan Rum Kale tekne gezisi Nemrut dağına minibüslerle çıkış ücreti Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 17.02.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayınlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Hola Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Hola Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında;

İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Ocak 2022’de gönderilen genelge uyarınca, 20 Ağustos 2021’de gönderilen genelge ile getirilen, kişilerin özel araç, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için, kişinin aşılı olması, Covid-19 hastalığı geçirmiş olması veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi bulunması zorunluluğu, 16 Ocak 2022 tarihinden itibaren sayılan ulaşım araçları için kaldırılmıştır.

Bununla birlikte, İçişleri Bakanlığı tarafından 20 Ağustos 2021’de gönderilen genelge ile getirilen, 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşısız veya Covid-19 hastalığı geçirmemiş kişilerin uçak ile gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

Bu çerçevede, 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren getirilen, havayolu firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılması zorunluğu devam etmektedir. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin uçak ile seyahatine havayolu firmalarınca müsaade edilmemektedir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#68
LOKASYON:
Anadolu (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı, 3 Akşam Açık Büfe veya Set Menü Yemek
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Bakırköy : 03.00 Mecidiyeköy : 03.15 Kadıköy : 03.30 Uçak Kalkış Saati : 05.45 , Sabiha Gökçen : 04.15
BİTİŞ:
Havalimanında turumuzun sonu
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

3.980TL

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Gap Turu Baştan Sona Antakyalı ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected].com
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.