KAYIT    İLETİŞİM

Karlar Altındaki Uygar Kent Kars ve Erzurum...

 • Karlar Altındaki Uygar Kent Kars ve Erzurum Turu : Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii
 • Karlar Altındaki Uygar Kent Kars ve Erzurum Turu : Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii
 • Karlar Altındaki Uygar Kent Kars ve Erzurum Turu : Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii
 • Ani Harabeleri , Çıldır Gölünde Atlı Kızak Keyfi
 • Kafkas Gösterileri
 • Doğu Ekspresi Pulman Koltuk
 • Sarıkamış Kayak Merkezi
 • Kafkas Harp Tarihi Müzesi
 • Katerina Av Köşkü
Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii

Erzurum'un, Kars'ın  Tüm Güzelliklerini Sizlere Sunuyoruz.Gidiş Dönüş Uçak biletleri , Ulaşım ve Doğu Ekspresi Dahil

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul Kars 1 gün programını görmek için tıklayınız

KARLAR ALTINDAKİ UYGAR KENT K A R S

Doğu Ekspresi Tren İle Seyahat İmkanı Gidiş Dönüş Uçak İle

Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii

14.01-21.01-28.01-04.02-11.02–18.02–25.02–18.03 Hareketli / 2 Gece 3 Gün Otel Konaklamalı

İstanbul – Erzurum - Doğu Ekspresi ile KARS

Bakırköy İncirli Doğtaş Önü - Mecidiyeköy Doğtaş Önü - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden transfer araçlarımız ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. İç Hatlar Terminalinde check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus tarifeli sefer ile Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Erzurum Havalimanına iniş.

Servis ve Uçak Kalkış Saatleri ; Bakırköy : 03.30 – Mecidiyeköy : 03.45 – Kadıköy : 04.00 – Uçak Kalkış Saati : 06.15 , servis kullanmayan misafirlerimiz 05.00 ‘da Pegasus iç hatlar terminalinde check-in işlemlerini yapabilirler.

1517 tarihinde Yavuz Sultan Selim`in Osmanlı’ya bağladığı, Anadolu'ya giriş kapısı konumundaki Erzurum'a ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşmanın ardından ilk olarak kahvaltı molamızı veriyoruz. (ekstra)Kahvaltımızın ardından ilk olarak Alaattin Keykubat'ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medrese'yi dışarıdan gördükten sonra, 1179 yılında Saltuklu Melik Nasirüddin Muhammed Bey'in döneminde inşa edilmiş Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz.1561 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı ve aynı zamanda damadı olan Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilmiş Taş Han'da, romatizma ağrılarına iyi geldiği bilinen, sinir sistemlerini önemli oranda güçlendiren Oltu Taşı alış verişi sonrasında Çağ Kebabı yiyip Tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. Erzurum Kars arasını Doğu Ekspresi ile yaklaşık 5 saat yolculuk ile tamamlıyoruz. ( Pulman Koltuk ) Akşam 19.00 Kars’a varış ve bizi bekleyen aracımıza binerek Kars'taki otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.
Konaklama: Kars Konaklama

2.

Gün
Ani Harabeleri – Çıldır Gölü 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otel'de alınan kahvaltı sonrası Unesco Dünya Miras listesine eklenen, 1001 kilise şehri veya 40 kapılı şehir diye de adlandırılan Ani Harabelerini görmek üzere hareket ediyoruz. Günümüzde Arpaçay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde bulunan ören yerinde; Ermenistan Sınırımıza sıfır konumdaki Ani Antik Kenti'ni görmeye öncelikle surlardan başlayacağız. Rehberimizin Aslanlı Kapı'da verdiği bilgi sonrası yine rehber eşliğinde St. Kirkor Abuğamir Şapeli, Ateşgede, Ebu Manuçehr Camii, Fethiye Camii (Ani Katedrali), Tigran Honents Kilisesi göreceğimiz yerler olacak ve çıkış noktamız tekrar Aslanlı Kapı olacaktır. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşarak fotoğrafladıktan sonra kısa bir çay/kahve molası sonrası özel aracımızla birlikte yörenin masalsı gölü olan 2000 m yükseklikteki Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeğimizi göl kenarında bulunan meşhur balıkçı restaurantların'da grupça aldıktan sonra burada dilerseniz buz tutmuş gölün üzerinde dolaşarak bu güzelliği fotoğraflayabilir dilerseniz de göl üzerinde troykalar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Kars şehir merkezinde otelimize varış ve konaklama. Sonrasında Kars sokaklarında kartopu savaşı yapıyoruz.                                      Konaklama: Kars Konaklama

3.

Gün
Kars – Sarıkamış 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltı sonrası hareket Çanakkale’den sonra Savaş ve Kayak Turizmi için ideal bir yer olan, Dünyada Alplerden sonra en kaliteli kristalize kar potansiyeline sahip Sarıkamış ilçesi için yola çıkıyoruz. Öncelikle Fethiye Camii (Aleksandr Nevsky Kilisesi) ni ve ardından ise Kafkas Harp Tarihi Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yemek sonrası Kayak Merkezi'de verdiğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz keyifli telesiyej yolculuğu ile üst piste çıkabilir. Serbest zaman sonrası (çıkış yolu müsaitse) Rus Mimarisi örneklerinden Çariçe Katerina Köşkü diye bilinen av köşkünün görülmesi sonrası temsili olan Sarıkamış Şehitler Anıtı'nda mola vereceğiz. Daha sonra Kars şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Aracımız ile yapacağımız şehir turu esnasında Geniş cadde ve sokakları ile Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılan binalar , Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında Kars tan meşhur gravyer peyniri ve Bal alışverişi yapabilmek adına verilecek serbest zamanın ardından Havalimanına doğru hareket ediyoruz.Pegasus Tarifeli Seferi 19.15 Uçağı ile İstanbula 'a hareket ve bir sonraki turumuzda görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.Konaklama: Dönüş Yolculuğunda Konaklama Yoktur.
DAHİL OLANLAR:
Pegasus İstanbul – Erzurum / Kars – İstanbul Ekonomik Uçak Bileti
İstanbul Sabiha Gökçen Transfer Servis Hizmeti
Lüks araçlar ile ulaşım ve çevre gezileri * Erzurum - Kars Doğu Ekspresi Pulman Koltuk Bileti
Kars Sim-Er Hotel’de 2 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam yemekleri )
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri , Mesleki Sorumluluk Sigortası , Profesyonel Rehberlik Hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
Erzurum ve Kars Turu Esnasında Öğle yemekleri ve tüm yemekler esnasında alınan içecekler.
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri , Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
Çıldır Gölünde Atlı Kızak Gezisi , Ani Harabeleri Giriş Ücreti


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

* 0 - 2 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklama yaptıkları takdir de otelde ücretsizdir.

* Rezervasyon esnasında Hes Kodu , T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

* Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 5 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

* Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

* Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

• Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır..

• Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

• 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün rotasyon yapılır.

• Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Ekstra turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Hola Tur ’un bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

• Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

• Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

• Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

• Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Hola Tur otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.

• Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Hola Tur sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı doğmaz.

• Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini on (14) iş günü öncesinden Hola Tur ’a yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Tur kalkış tarihine on (14) iş gününden az kalan iptaller kabul edilemez ve misafir tarafından herhangi bir iade talep edilemez.

• Hizmet başlangıç tarihinden on (14) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle nakit veya havale/eft ödemelerinden yedi (7) iş günü içerisinde, kredi kartı veya online ödemelerde ise bankaların ödeme takvimine göre iade edilir.

• Acente tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda Acente misafirine iki (2) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı doğmaz.

• Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.

• Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.

16 kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir & Man NeoplanAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#22
LOKASYON:
Kars Erzurum (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Açık Büfe veya Set Menü Yemek
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Servis Kalkış Saatleri : Bakırköy İncirli Doğtaş Önü : 04.15 Mecidiyeköy Doğtaş ve Mado Önü : 04.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Karşısı : 04.45 Uçak Kalkış Saati : 07.05 , Servis kullanmayan misafirlerimiz 06.30 ‘da Pegasus iç hatlar terminalinde check-in işlemlerini yapabilirler.
BİTİŞ:
Tur Bitişi Sabiha Gökçen Havalimanında olmaktadır.
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

1.980TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Karlar Altındaki Uygar Kent Kars... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.