KAYIT    İLETİŞİM
 • Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kars Turu / Uçak Gidiş Tren Dönüş: Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii
 • Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kars Turu / Uçak Gidiş Tren Dönüş: Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii
 • Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kars Turu / Uçak Gidiş Tren Dönüş: Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii
 • Turistik Doğu Ekspresi
 • Ani Harabeleri
 • Kafkas Dans Gösterileri
 • Sarıkamış
 • Erzurum Gezisi
Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları & Çifte Minare & Ulu Camii

Erzurum'un, Kars'ın Tüm Güzelliklerini Sizlere Sunuyoruz.Gidiş Dönüş Uçak biletleri , Ulaşım ve Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Dahil

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul Kars 1 gün programını görmek için tıklayınız

1.GÜN 09.03.2022 İstanbul – Erzurum - Kars

Bakırköy İncirli Doğtaş Önü - Mecidiyeköy Doğtaş Önü - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden transfer araçlarımız ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. İç Hatlar Terminalinde check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra ANADOLU JET tarifeli sefer ile Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Erzurum Havalimanına iniş.

Servis ve Uçak Kalkış Saatleri ; Bakırköy : 06.00 – Mecidiyeköy : 06.15 – Kadıköy : 06.30 – Uçak Kalkış Saati : 09.10 , servis kullanmayan misafirlerimiz 07.30 ‘da Pegasus iç hatlar terminalinde check-in işlemlerini yapabilirler.

1517 tarihinde Yavuz Sultan Selim`in Osmanlı’ya bağladığı, Anadolu'ya giriş kapısı konumundaki Erzurum'a ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşmanın ardından ilk olarak kahvaltı molamızı veriyoruz. (ekstra) Kahvaltımızın ardından ilk olarak Alaattin Keykubat'ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medrese'yi dışarıdan gördükten sonra, 1179 yılında Saltuklu Melik Nasirüddin Muhammed Bey'in döneminde inşa edilmiş Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz.1561 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı ve aynı zamanda damadı olan Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilmiş Taş Han'da, romatizma ağrılarına iyi geldiği bilinen, sinir sistemlerini önemli oranda güçlendiren Oltu Taşı alış verişi sonrasında Çağ Kebabı yiyip Erzurumdan ayrılıp Kars’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Yol güzergahımız üzerinde Çanakkale’den sonra Savaş ve Kayak Turizmi için ideal bir yer olan, Dünyada Alplerden sonra en kaliteli kristalize kar potansiyeline sahip Sarıkamış ilçesi için yola çıkıyoruz. Kayak Merkezin'de verdiğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz keyifli telesiyej yolculuğu ile üst piste çıkabilir. Serbest zaman sonrası (çıkış yolu müsaitse) Rus Mimarisi örneklerinden Çariçe Katerina Köşkü diye bilinen av köşkünün görülmesi sonrası temsili olan Sarıkamış Şehitler Anıtı'nda mola vereceğiz.Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama..
Konaklama: Kars Konaklama

2.

Gün
Kars 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otel'de alınan kahvaltı sonrası Unesco Dünya Miras listesine eklenen, 1001 kilise şehri veya 40 kapılı şehir diye de adlandırılan Ani Harabelerini görmek üzere hareket ediyoruz. Günümüzde Arpaçay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde bulunan ören yerinde; Ermenistan Sınırımıza sıfır konumdaki Ani Antik Kenti'ni görmeye öncelikle surlardan başlayacağız. Rehberimizin Aslanlı Kapı'da verdiği bilgi sonrası yine rehber eşliğinde St. Kirkor Abuğamir Şapeli, Ateşgede, Ebu Manuçehr Camii, Tigran Honents Kilisesi göreceğimiz yerler olacak ve çıkış noktamız tekrar Aslanlı Kapı olacaktır. Ani gezimizi tamamladıktan Kafkas Harp Tarihi Müzesi ve Fethiye Cami gezilerimizi yapıyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından Kars Şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu esnasında Geniş cadde ve sokakları ile Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılan binalar , Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Kars turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüş , akşam yemeği ve konaklama.

Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Kafkas Gecesi turumuzu yapıyoruz. Kişi Başı 100 tl

40 dakika Kafkas dans gösterisi , Aşık atışmaları,Yöresel müzikleri mısır, ayçekirdeği, meyve ve çay ikramları eşliğinde izleyebilirsiniz.
Konaklama: Kars Konaklama

3.

Gün
Kars Turistik Doğu Ekspresi 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrası Kars Arkeoloji Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra aracımızla birlikte yörenin masalsı gölü olan 2000 m yükseklikteki Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeğimizi göl kenarında bulunan meşhur balıkçı restaurantların'da grupça aldıktan sonra burada dilerseniz buz tutmuş gölün üzerinde dolaşarak bu güzelliği fotoğraflayabilir dilerseniz de göl üzerinde troykalar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Kars şehir merkezine dönüyouz.. Şehir turu sonrasında Kars tan meşhur gravyer peyniri ve Bal alışverişi yapabilmek adına verilecek serbest zamanın ardından dileyen misafirler Kars şehir merkezi Kaz Evinde akşam yemeği yiyebilirler. Yemek molamızın ardından Kars Tren Garına hareket ediyoruz. Yataklı Vagonlarımıza geçiş yaptıktan sonra Saat 22:20 ‘de çalacak olan o meşhur düdük sesi ile hayalini kurduğumuz keyifli eğlenceli güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Konaklama trendeki yataklı kompartımanda.
Konaklama: Trende Yataklı Vagon

4.

Gün
Turistik Doğu Ekspresi 4 gün programını görmek için tıklayınız

Gece trenimizde dinlendikten sonra güne başlıyoruz. 06.20 ‘de Erzincan Tren garına varış ve bizi bekleyen aracımıza binerek Girlevik Şelalesi ve şehir turumuzu yapıyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Tren Garına Dönüş ve 09.45 Trenimiz hareket ediyor. Anadolu manzaraları eşliğinde bol bol fotoğraf çekme ve grupça sohbet - eğlence imkanı bulabileceğiniz Tren yolculuğumuzda bir sonraki durağımız Divriği oluyor. 12.43 – 15.26 arası serbest zaman veriyoruz. Burada Dileyen Misafirlerimiz ile turumuzu yapıyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklunun taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camiini görmeye geçiyoruz. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami sonrasında Divriği konakları arasında ve çarşısında öğle yemeği de yiyebileceğimiz serbest zamanımızın ardından Tren ile yolculuğumuza devam ediyoruz , Trenimizin Sivas’da vereceği serbest zamanda Sivas şehir turumuzu yapıp akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. ( 17.45 – 20.38 ) Trenimizin hareketi ile Gün boyu eşsiz manzaraları gündüz gözü ile gördükten sonra Ankara’ya doğru gece yolculuğumuz devam ediyor.Konaklama: Trende Yataklı Vagon

5.

Gün
Turistik Doğu Ekspresi 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabaha karşı 06.57 ‘de bu güzel deneyimi tamamlamak üzere Ankara Tren garında sizleri transfer araçlarımıza alıp İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Yol güzergahımız da vereceğimiz Kahvaltı molamızın ardından siz değerli misafirlerimizi Kadıköy - Mecidiyeköy ve Bakırköy'e aldığımız noktalara bir sonraki turumuzda görüşmek üzere bırakıyoruz..Konaklama: Dönüş günü konaklama yoktur
DAHİL OLANLAR:
İstanbul – Sabiha Gökçen Transfer Servisi
Anadolu Jet Tarifeli seferi ile İstanbul – Erzurum Tek Yön Ekonomik Uçak Bileti
Erzurum Havalimanı Alınış ve Programda belirtilen tüm çevre gezileri.
Kars Sim-Er Hotel’de 2 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam )
Kars - Ankara Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ve 2 Gece Konaklama
Ankara Tren Garı – İstanbul Servis Ulaşımı
Mesleki Sorumluluk Sigortası , Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ,
Erzincan,Divriği ve Sivas Şehir Turları


HARİÇ OLANLAR:
Tren İçerisinde Sabah - Akşam ve Öğle yemekleri
Kars ve Erzurum Turu Esnasında Öğle yemekleri ve tüm yemekler esnasında alınan içecekler.
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri , Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
Çıldır Gölünde Atlı Kızak Gezisi , Ani Harabeleri Giriş Ücreti


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

* 0 - 2 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklama yaptıkları takdir de otelde ücretsizdir.

* Rezervasyon esnasında Hes Kodu , T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

* Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 5 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

* Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

* Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

• Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır..

• Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

• 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün rotasyon yapılır.

• Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Ekstra turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Hola Tur ’un bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

• Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

• Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

• Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

• Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Hola Tur otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.

• Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Hola Tur sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı doğmaz.

• Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini on (14) iş günü öncesinden Hola Tur ’a yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Tur kalkış tarihine on (14) iş gününden az kalan iptaller kabul edilemez ve misafir tarafından herhangi bir iade talep edilemez.

• Hizmet başlangıç tarihinden on (14) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle nakit veya havale/eft ödemelerinden yedi (7) iş günü içerisinde, kredi kartı veya online ödemelerde ise bankaların ödeme takvimine göre iade edilir.

• Acente tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda Acente misafirine iki (2) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı doğmaz.

• Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.

• Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.

16 kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir & Man Neoplan

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#35
LOKASYON:
Kars Erzurum (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Açık Büfe veya Set Menü Yemek
ULAŞIM
Uçak    Minibüs, Van    Tren   
BULUŞMA:
Bakırköy İncirli Doğtaş Önü : 06.00 Mecidiyeköy Mado Önü : 06.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Yanı : 06.30 Servis Yok Sabiha Gökçen Havalimanı : 09.10
BİTİŞ:
Bakırköy İncirli Doğtaş Önü Mecidiyeköy Mado Önü Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Yanı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
100 TL
Kafkas Gösterisi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

3.790TL

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kars... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.