KAYIT    İLETİŞİM
  • Ohrid Thassos Halkidiki Turu:
  • Ohrid Thassos Halkidiki Turu:
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz
  • Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
  • Ohrid Tekne Turu

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Ohrid 1. gün programını görmek için tıklayınız

2 ülke 6 şehir Yunanistan & Makedonya Yeşil pasaporta vizesiz

Ohrid - Halkidiki & Selanik – Kavala & Thassos - Manastır

Saat 19:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü , Saat 20.00 Mecidiyeköy Trumps Avm Önü ,Saat 21.00 Bakırköy Ömür Plaza Önünden hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarak Yunanistan Üzerinden Makedonya Ohrid’e Yolculuk.
Konaklama: Gece Yolculuğu

2.

Gün
Manastır-Ohrid-Struga 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Niki (Yunan) - Makedonya (Medzitlia) sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemleri sonrası , Bitola'ya (Manastır) varış ve şehir turumuzda ;Manastır Askeri İdadisi - Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, yüzlerce tarihi Osmanlı evi, Elveda Rumeli TV dizisi platoları göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman ve öğle yemeği molamızın ardından Ohrid şehir turumuzda Çarşı,Ayasofya Kilisesi,Antik Tiyatro,İmaret Camii (ama şu anda Plaoşnik Kilisesi) ve Ohrid Kalesi görülecek yerler arasındadır.İnci alışverişi için göl kenarında vereceğimiz serbest zaman ve ekstra tekne gezimiz sonrası otelimize varış ve konaklama.Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak tipik Makedon gecesine katılma imkanı.( Yemek ve Müzikli Makedon gecesi Kişi Başı 30 € )
Konaklama: Ohrid Konaklama

3.

Gün
Selanik 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınan erken kahvaltı sonrası hareket ile yaklaşık 4 saatlik yolculuk ile Selaniğe Varış ve Panaromik Selanik şehir turumuzu yapıyoruz , Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Döner Kule, 19.yy neo klasik yapılar, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası , Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır.Serbest zamanımızın ardından konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz için ekstra Yunan taverna ve sirtaki turu. ( Yemek ve Müzikli Sirtaki gecesi Kişi Başı 35 € )
Konaklama: Selanik Konaklama

4.

Gün
Selanik & Halkidiki - Kavala 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Halkidiki’ye varış. Halkidiki Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan bir yarımadadır. Karakteristik üç yarımadalar, üç dişli mızrak gibi Egeyi andırır. Güneşli, altın kumlu plajları, derin ve pitoresk körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleri ve korunaklı koyları, denizi, Akdeniz iklimi ve muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupanı’nın Maldividir.Halkidiki bölgesinin turizm merkezi olarak , kumsalları , plajları ile en işlek bölgesi Kallitheadaki anlaşmalı olduğumuz , hem ege mutfağının yemeklerini yiyebileceğiniz hem de mükemmel denizinden faydalanabileceğiniz plajımıza geliyoruz.Burada vereceğimiz serbest zaman ve yüzme molamız rehberimizin belirleyeceği saate kadar devam edecektir.( Hareket 16.00-16.30 arası)Yüzme molamızın ardından taverna ve deniz restaurantları ile ünlü olan şirin kasaba Afytos gezimizi yapıyoruz.Burada serbest zaman ve restaurant’da ekstra olarak zengin ege mutfağı mezeleri ve çeşitleri ile akşam yemeğinizi alabilirsiniz.Gezimizi tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Kavala veya İskece’’deki otelimize doğru yolumuza devam ediyoruz.Yaklaşık 3 Saat sürecek yolculuğumuz sonrası otelimize varış ve konaklama.

Halkidiki Kalithea : Kassandra Yarımadası'nın doğu kıyısında modern bir sahil kasabasıdır. Gece kulüpleri şık barları , Taverna ve Otantik Yunan mutfağının sergilendiği büyüleyici bir kasabadır. Afitos köyün eski dünya cazibesi sadece 5 dakika mesafededir.Beyaz Kumsalı mavi bayraklı plajlara ev sahipliği yapmaktadır.
Konaklama: Kavala veya İskeçe Konaklama

5.

Gün
Kavala – Thassos Adası – İstanbul 5. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken kahvaltı sonrası Kavala şehir turumuzda ;su kemerleri, liman,kale,19.yy neo klasik yapılar,Pangia, eski & yeni şehir,Acropolis,deniz feneri, Ag.Nicholas & Teodoro Kimissi kiliseleri Kavala’lı Mehmet Ali paşa imarethane, ev & heykeli’nin görülmesi sonrası Thassos adasına seyahat için Keramoti Limanına varıyoruz ve 40 dakikalık zevkli bir yolculuk sonrası Thassos adasına varıyoruz.THASSOS adasının leziz balları, nefis şarapları, konukseverliği ve temiz sahilleriyle ünü çok uzaklara ulaşmıştır. Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi ve onun çevrelediği tüm ada boyunca sıralanan sıradışı kaldırımlı yollar adanın göze çarpan güzelliğini sergiler. Sayısız yan yollar size çoğu beyaz mermer kayalıkları, yüksek dağlar ve çam ağaçlarıyla çevrelenen hoş dağ köylerine rehberlik yapacaktır. Adanın etrafı 90 km ile sınırlı olup , otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.Rehberimizin anlatımı ile beraber Limana yakın Prinos bölgesinde bulunan anlaşmalı olduğumuz La Scala Beach ‘de denizin ve güzelliğin tadını çıkarıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saate kadar vereceğimiz deniz molasının ardından Akşam feribotu ile Limana doğru hareket ediyoruz.Limanda feribot beklerken dileyen misafirlerimiz bal alışverişi yapabilirler.Feribot ile geçtiğimiz Keramoti limanından 40 dk’lık yolculuk sonrası Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuğumuza devam ediyoruz.Sınır Kapısında Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk.Gece saatlerinde İstanbul’a varış,gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması. Konaklama: Dönüş günü konaklama yoktur
DAHİL OLANLAR:
Lüks Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım , araç içi ikramlar
Ohrid & Struga Biser Otel ,Mizo Otel veya Benzeri Otelde 1 gece ,
Selanik Perinthos Otel , Metropolitan Otel veya benzeri otelde 1 gece,
Kavala Esperia Otel , Nefeli Otel veya benzeri otelde 1 gece ,toplamda 3 gece oda kahvaltı konaklama.
Tur Programında Belirtilen tüm çevre ve Şehir turları
Zorunlu Seyahat Sigortası , 65 yaş üstü 10 € fark alınmaktadır
Profesyonel Türkçe Rehberlik ücreti
Sınır geçiş masrafları,konaklama vergileri ,Feribot Ücreti


HARİÇ OLANLAR:
Yurt dışı çıkış fonu
Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda alınan kahvaltı
Öğlen ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli : Nakit 130 €
!!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Holatravel tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Holatravel tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Holatravel tarafından bilgi verilecektir

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Holatravel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Holatravel sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için Holatravel tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Holatravel sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

- Holatravel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Holaatravel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna

Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega

Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#75
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Saat 19:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü Saat 20.00 Mecidiyeköy Trump Avm Önü Saat 21.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü
BİTİŞ:
Tur Bitiminde misafirlerin alındıkları noktalara bırakılması
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir

TARİH VE FİYATLAR

179

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ohrid Thassos Halkidiki Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0212 225 69 36-66
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No : 191
    Esra Apartmanı K : 2 D : 2 Harbiye Şişli
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.